توجه به آخرین ها
خانه » تفریحات مشهد » ییلاق هفت غار نیشابور

ییلاق هفت غار نیشابور

ییلاق هفت غار نیشابور

تور مشهد در فصل بهار بسیار جذاب است . حتما می پرسید چرا ؟ در این فصل می توانید به دامان طبیعت بروید و از جاذبه های طبیعی مشهد بهره مند شوید . شهرهای اطراف مشهد از این لحاظ اهمیت بسیاری دارند و نقش اصلی را ایفا می کنند . یکی از خوش آب و هواترین شهرهای اطراف مشهد ، نیشابور است . در نیشابور دسترسی به جاذبه های طبیعی بسیار راحت است . یکی از در دسترس ترین این موارد ، ییلاق هفت غار نیشابور است .
http://mashhadtour.info/

ییلاق هفت غار نیشابور

http://mashhadtour.info/

ییلاق هفت غار نیشابور

در شمال شهر نیشابور ، تنگ دره ای به نام هفت غار  قرار دارد ، البته در واقع غاری وجود ندارد بلکه ۷ تنگه این محل به نام ۷ غار معروف شده است . زیبایی و کم نظیر بودن و همچنین دم دست بودن این دره باعث شده که در شمار پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری مشهد قرار گیرد . آب و هوا و مناظر طبیعی این منطقه آن را به یکی از اصلی ترین ییلاقات نیشابور تبدیل کرده است. از دیگر جاذبه های هفت غار ،رنگ سرخ خاک رسی منطقه است که باعث رنگ آمیزی و جلوه ای خاص شده. این دره درفصول مختلف زیبایی های خاص خودش را دارد ولی طبیعت بهار و پاییزش کم نظیر و تماشایی ست .

http://mashhadtour.info/

ییلاق هفت غار در نیشابور

http://mashhadtour.info/

تنگه هفت غار نیشابور

http://mashhadtour.info/

ییلاق هفت غار نیشابور

waterfall-clipart5-turkeythmbهفت‌غار نیشابور، با نگاهی به پیشینه‌ی حضور عرفانی سلطان‌العارفین قرن دوم هجری، ابراهیم ادهم و حرکت انقلابی رهبر نهضت سربداران خراسان در آن ، نماد خلوتگاه راز و نیاز عارفانه و آمادگاه آزادی و آزادگی نفس و جامعه ، به شمار می‌آید . از جهتی بین ساختمان این غار هفت لایه ، پیشینه‌ی تاریخی ، حضور رازگونه‌ی عارفی بزرگ در آن و هفت مقام سیر و سلوک عرفانی:  توبه ، ورع ، زهد ، فقر ، صبر ، توکل و رضا که در منابع موثق مذهبی و سلوک شرعی آمده است را می توان تناظر با معنایی تصور کرد . منطقه‌ای که هفت‌غار در آن واقع شده است ، در فصل تابستان ، دارای آب و هوایی معتدل ، با صبحگاهی بسیار دلنشین و روح‌افزاست و با شرایط آب و هوایی و مناظر طبیعی ویژه‌ای که دارد جزوبهترین ییلاقات مشهد به شمار می آید و یکی از نقاط عمده‌ی مورد توجه مردم نیشابور و شهرهای اطراف و سایر گردشگران است. ییلاق هفت غار نیشابور یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری مشهد هست ، همان طور که از نامش پیداست برای رسیدن به چشمه باید از مسیر 7 دره عبورکرد . درمسیر ، رودخانه ها و آبشارهای کوچک و بزرگ فوق العاده زیبایی وجود دارد .

http://mashhadtour.info/

دره هفت غار نیشابور

http://mashhadtour.info/

دره هفت غار نیشابور

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*