توجه به آخرین ها
خانه » تفریحات مشهد » هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

اکثر گردشگران تور مشهد ، مایلند علاوه بر زیارت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) از سایر جاذبه های گردشگری مشهد که متنوع و برای همه سلایق است ، بهره مند شوند . طبیعت دوستان از مشهد راضی برمیگردند چراکه طبیعت مشهد بسیار زیبا ست و ویژگی های منحصر بفردی دارد ، یکی از این جاذبه های طبیعی ، هفت حوض مشهد است ، هفت حوض به فاصله کمی از مشهد قرار دارد و دسترسی به آن بسیار راحت است . تورهای یک روزه جاهای تفریحی مشهد مثل هفت حوض را را میتوان از آژانس های مسافرتی و یا هتل های مشهد درخواست کنید .
هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

هفت حوض نام یکی از بکرترین، زیباترین و منحصربه فرد ترین  پدیده های طبیعی ایران در مشهد است . شنیدن نام هفت حوض، شاید تهرانی ها را تنها به یاد میدانی در یکی از محله های شرقی پایتخت بیندازد ، البته گوگل هم تقریبا مثل تهرانی ها فکر میکند، بعد از جست و جوی نام این منطقه، اطلاعات چندانی در مورد این منطقه که می تواند توریست های بسیاری را به خود جذب کند، پیدا نمی کنید. دلیل نامگذاری هفت حوض وجود ۷ حوض متصل به هم این اثر طبیعی زیبا است.تصور این که هزاران سال است آب در این حوضچه ها جریان دارد، هر بیننده ای را غرق خیال می کند، به دلیل جریان داشتن آب در طول سالیان دراز و ریزش آن از حوضچه ای به حوضچه دیگر و البته جنس سنگ های آن، به مرور زمان، حوضچه های طبیعی بسیار زیبایی در دل سنگ ها به وجود آمده است.

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

برای رسیدن به زیباترین پدیده و جاذبه طبیعی شهر مشهد که از تفریحات مشهد است ، باید به دل کوه های خلج در اطراف مشهد سفر کنید. این منطقه، حدود ۷ کیلومتر از مشهد فاصله دارد. بعد از وارد شدن به شهرک سیدی و جاده خلج، بعد از طی کردن حدود ۳ کیلومتر از جاده، به دوراهی می رسید. باید جاده اتوبان و آسفالت سمت چپ را ادامه بدهید تا به میدان مانندی برسید.بعضی از ۷ حوضچه ای که در این منطقه در امتداد هم قرار دارند، به اندازه یک استخر کوچک هستند، آب از حوضچه اول به بعدی و بعدی می ریزد تا به حوضچه آخر برسد. این پدیده طبیعی، حوض ها یا  دولین های متعدد، بر اثر فرسایش شیمیایی توسط باران های اسیدی در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق از در ارتفاعات رو به جنوب بینالود شکل گرفته است.

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

در بستر یکی از سرشاخه های رودخانه طرق، مواد آهکی نرم در میان سنگ ها دچار فرسایش شده و شکل های ژئومورفولوژی دولین را ایجاد کرده اند و در واقع از دیدگاه مردم عادی این منطقه، تنها هفت حوض زیبا با چشم اندازی زیباتر ایجاد شده در طی مسیر رودخانه است. بعد از عبور از ۷ حوض اصلی که در امتداد هم قرار گرفته اند، به تک حوض های بزرگ می رسید، بکر و دست نخورده بودن این منطقه، پرتردد و پربازدید نبودن و سکوت عجیبی که در حکم فرماست، آرامش عجیبی به شما هدیه می کند، تنها صدای جریان آب، گوش ها را نوازش می دهد.

هفت حوض مشهد

هفت حوض مشهد

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*