توجه به آخرین ها
خانه » دیدنی های مشهد » موزه نجوم در آستان قدس رضوی

موزه نجوم در آستان قدس رضوی

موزه نجوم

یکی از مهم ترین دیدنی های مشهد که براحتی برای همه قابل بازدید است گنجینه نجوم در موزه آستان قدس رضوی ست . همانطور که می دانید موزه آستان قدس مشهد در صحن حرم رضوی واقع شده است . تور مشهد فرصتی برای بازدید از این موزه دیدنی ست .

http://mashhadtour.info

موزه آستان قدس رضوی

museum_clipart1-turkeythmbدر سال 1378 همزمان با میلاد پیامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گنجینه نجوم در محل طبقه دوم ساختمان مركزی موزه آستان قدس رضوی در صحن كوثر با وسعت حدود 450 متر مربع افتتاح گردید . موزه آستان یکی از مهم ترین موزه های مشهد  است و گنجینه نجوم آنرا پربارتر نموده است . این گنجینه دارای 10 ویترین می باشد كه 7 ویترین آن به بخش نجوم اختصاص یافته است . اكثر اشیا این گنجینه از وقفیات مرحوم دكتر سید جلال الدین تهرانی (1366 خورشیدی- 1278قمری) است وی دارای دكترای نجوم ، عضو فرهنگسرای بین المللی تاریخ علوم ،  منجم رسد خانه سلطنتی بلژیك و عضو دائمی انجمن نجوم فرانسه بود و در فاصله سالهای 1330 تا 1342 خورشیدی دو دوره نیابت تولیت آستان قدس رضوی و استانداری خراسان را بر عهده داشت .

http://mashhadtour.info

موزه نجوم در آستان قدس رضوی

museum_clipart1-turkeythmbدر موزه نجوم مشهد که از جاهای دیدنی مشهد است  ، اشیای جالبی خواهید دید : سید جلال تهرانی ، منزل ، اكثر اثاثیه ، وسایل نجوم ، ابزار اختر شناسی و كتابخانه غنی خود را با حدود 380جلد نسخه خطی وقف آستان قدس رضوی نموده است . تعداد اندكی از وقفیات ایشان از خزانه مركزی آستان قدس به این بخش منتقل شده است . از مجموعه بی نظیر وی می توان به انواع تلسكوپ(شكستی و انعكاسی ) كره (سماوی ، نجومی و جغرافیایی) ،  دوربین (چشمی ، اپرا) ، تئودلیت (سمت یاب) ، سكستانت و اكتانت ، كادران (وسیله اندازه گیری زاویههای عمودی) ، انواع مدل حركت زمین ، وسایل نجوم دریایی ، چندین نمونه گونیا ، خط كش و پرگار(مورد استفاده در ساخت وسایل نجومی)،دستگاه مورس و زلزله اشاره کرد .

http://mashhadtour.info

موزه نجوم آستان قدس رضوی

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*