توجه به آخرین ها
خانه » دیدنی های مشهد » موزه مردم شناسی فریمان

موزه مردم شناسی فریمان

موزه مردم شناسی فریمان

یکی از راه هایی که میشه با فرهنگ های مختلف آشنا شد، موزه مردم شناسیه. یکی از موزه های مردم شناسی خراسان در شهر فریمانه. موزه مردم شناسی در میدان امام خمینی، خیابان طالقانی – طالقانی یک قرار داره. اين موزه در محل خانه تاريخي ياسمني واقع شده. اگه با تور مشهد سفر کردین، از این موزه حتما دیدن کنین.

موزه مردم شناسی فریمان

موزه مردم شناسی فریمان

museum_clipart1-turkeythmbموزه مردم شناسی که از جذاب ترین موزه های مشهده، 200 مترمربع فضاي موزه‌اي در هشت غرفه داره كه موضوعات بخش‌هاي مختلف اين موزه برگرفته از عناصر، قابليت‌ها و شاخص‌هاي فرهنگي شهرستانه. ساختمانی که امروزه مکان موزه مردم شناسیه، پیش از این ابتدا محل استقرار کارشناسان و مهندسین خارجی و سپس بنای اداری املاک برای رسیدگی به امور اراضی فریمان بوده.

موزه مردم شناسی فریمان

موزه مردم شناسی فریمان

museum_clipart-turkeythmbاین خانه قدیمی در دوران رونق خود به صورت خانه باغی با آبنما و قناتی روان ساخته شده که هم اکنون تنها بنای مرکزی و محوطه پیرامون آن بر جای مانده. بنای مزبور در سال ۱۳۸۶ به تملک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی دراومد و پس از مرمت و فضا آرایی به سبک قدیم در هفدهم بهمن ماه ۱۳۸۷ به عنوان موزه مردم شناسی فریمان افتتاح شده.

موزه مردم شناسی فریمان

موزه مردم شناسی فریمان

museum_of_anthropology-turkeythmbاين موزه که از دیدنی های مشهده با هزينه‌اي بالغ بر 800 ميليون ريال راه‌اندازي شده كه شامل هزينه‌هاي تملك، بهسازي، بازسازي، تبديل و تغيير كاربري مكان به يك فضاي موزه‌ايه. در غرفه های این موزه جلوه هایی از زندگی مردم، آداب و رسوم، فنون بافته ها و مشاغل سنتی شهرستان فریمان برای بازدید عموم علاقه مندان در قالب فرت بافی، عطاری، شب یلدا، مکتب خانه، حلاجی،قالیبافی و بخش انتشارات و راهنمای گردشگران به نمایش گذاشته شده. 

موزه مردم شناسی فریمان

موزه مردم شناسی فریمان

 

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*