توجه به آخرین ها
خانه » دیدنی های مشهد » موزه زعفران مشهد

موزه زعفران مشهد

موزه زعفران مشهد

همانطور که می دانید یکی از محصولات خراسان که بعنوان سوغات مشهد از آن یاد می شود ، زعفران است . اگر تور مشهد را برای سفر انتخاب کرده اید ،  می توانید برای آشنایی با چگونگی تهیه این گیاه با ارزش از موزه زعفران دیدن کنید . این موزه در یکی از روستاهای خراسان رضوی واقع شده  و بسیار دیدنی ست . 
http://mashhadtour.info/

موزه زعفران در مشهد

موزه زعفران یکی از موزه های مشهد است که میتوان از آن بعنوان نخستین موزه روستای استان خراسان رضوی و اولین موزه تخصصی زعفران کشور در روستای سنو یاد کرد . در این موزه ابزارآلات قدیمی و چگونگی کشت و برداشت زعفران در دایره دید عموم قرار دارد و بازدید کنندگان می‌توانند از نزدیک شاهد مراحل گوناگون کاشت، داشت و برداشت زعفران در مقیاسی طبیعی باشند .

http://mashhadtour.info/

نخستین موزه زعفران

http://mashhadtour.info/

موزه زعفران

clipart55اگر میخواهید از نزدیک با روش تهیه طلای سرخ ایران آشنا شوید باید به موزه زعفران که از دیدنی های مشهد است ، سر بزنید . موزه در روستای «سنو» در یک حمام قدیمی بر جای مانده که متعلق به دوره صفویان می‌باشد و در محیطی به وسعت 180 متر مربع بنا شده  و برای ایجاد آن 12 میلیون تومان هزینه شده است . روستای تاریخی سنو با بیش از 1500 سال قدمت از توابع بخش کاخک شهرستان گناباد و از دیدنی‌ترین روستاهای خراسان رضوی به لحاظ برخورداری از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی است . شهرستان گناباد با تولید سالانه ۶ تن زعفران از مهمترین قطب‌های تولید این محصول در کشور است .

http://mashhadtour.info/

موزه زعفران

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*