توجه به آخرین ها
خانه » جاذبه های گردشگری مشهد » منطقه شکار ممنوع بزمای تربت حیدریه

منطقه شکار ممنوع بزمای تربت حیدریه

منطقه شکار ممنوع بزمای تربت حیدریه

منطقه شکارممنوع بزمای یکی از مناطق مهم و بزرگ استان خراسان رضوی می باشد که قسمت اعظم آن در محدوده ی جغرافیایی شهرستان رشتخوار ، در 8 کیلومتری جنوب شرقی تربت حیدریه واقع شده است. این منطقه ی زیبا که از جاذبه های طبیعی مشهد می باشد، از انواع مختلف گونه های گیاهی پوشیده است، که اکثر آنها علاوه بر زیبایی از خاصیت دارویی نیز برخوردار است. این منطقه مورد علاقه گردشگران تور مشهد است.

منطقه شکار ممنوع بزمای تربت حیدریه

منطقه شکار ممنوع بزمای تربت حیدریه

سیمای طبیعی بزمای، کوهستانی و تپه ماهوری بوده و بیشترین گونه‌های گیاهی آن شامل چوبک، کلاه میرحسن، میخک کوهی، شکرتیغال، فرفیون، ریواس، گون و … است و از جمله حیات وحش آن می‌توان به کل، بز، قوچ و انواع پرندگان اشاره کرد. این منطقه ی زیبا همچنین محل زندگی جانورانی نظیر اهو- قوچ-میش- روباه-گرگ-شغال-خرگوش-کفتار میباشد. علاوه برآن در این قسمت پرندگان زیبایی مانند طرقه یاجل-سهره-گنجشک زرد-کبک-تیهو-قناری وحشی-گل به سر-دم جنبانک-هدهد-سبز قبا-جغد-عقاب-شاهین-باز کلاجک-کبوتر چاهی و گنجشک صحرایی زندگی می کنند.

در مرداد ماه سال 1391 در این منطقه گونه نادر لک‌لک سیاه مشاهده شد. لک‌لک سیاه که از جاذبه های گردشگری مشهد و خراسان است، با نام انگلیسی Black Stork از پرندگان زمستان‌گذر و تابستان‌گذر کمیاب از راسته لک‌لک‌سانان و خانواده لک‌لک‌ها است. لک‌لک‌های سیاه نر و ماده همشکل بوده و عمدتاً از ماهی و گاهی از حشرات، ملخ‌ها، سمندرها و نیز از جوندگان و پستانداران کوچک، مارها و مارمولک‌ها تغذیه می‌کنند. این پرنده در نواحی آب‌های شور و شیرین، رودخانه‌های کم‌عمق با ساحل شنی، کانال‌ها، جزایر، اراضی سیلاب‌گیر و نواحی پردرخت کنار دریاچه‌ها به سر برده و معمولاً روی درختان آشیانه می‌سازد. این پرنده در ایران به تعداد کم و مهاجر و در مناطق جنوبی کرمان و فارس و نیز در مناطق شمال‌غرب، به صورت گروه‌های کوچک مهاجر دیده می‌شود.

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*