توجه به آخرین ها
خانه » مشهد » معروف ترین موزه های مشهد

معروف ترین موزه های مشهد

معروف ترین موزه های مشهد

گردش در جاذبه های گردشگری مشهد یکی از مهم ترین قسمت های تور مشهد محسوب میشه .مایلید از موزه های مشهد دیدن کنین ؟ این موزه ها بسیار جذاب اند و آثار ارزشمند و متنوعی را دارند .این دیدنی های جذاب توریست و گردشگران زیادی رو به خودش جذب میکنه .

بازدید از این مکان فرهنگی – هنری به همگان توصیه می‌شود.

موزه مرکزی آستان قدس رضوی

این موزه از دیدنی های مشهد است در حرم رضوی میباشد و داری غرفه اشیای آثار نفیس و گرانبها و میباشد که در طی زمان توسط ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تقدیم حضرت رضا(ع) گردیده است . تنوع موضوعی گنجینه‌ها همواره موزه مرکزی را با خیل عظیم بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان روبه‌رو ساخته است. ساختمان موزه مرکزی در چهار طبقه نمایشگاه عظیمی از آثار نادر و گرانبهای هنرمندان به شمار می‌رود. طبقه زیرین این ساختمان به گنجینه تمبر و اسکناس، طبقه همکف به گنجینه تاریخ مشهد و گنجینه سکه و مدال، طبقه اول به گنجینه صدف، حلزون و نرم‌تنان دریایی و گنجینه هنرهای تجسمی و طبقه دوم با فضایی به گنجینه نجوم و ساعت، گنجینه سلاح و گنجینه ظروف اختصاص یافته است.


http://mashhadtour.info

موزه بزرگ خراسان رضوی

هنر معماری ایران از پیشینه‌ای دیرپا برخوردار بوده و ریشه در باورها و اعتقادات و نسبت‌های گذشته دارد. با همین دیدگاه طراحان موزه بزرگ خراسان رضوی با الهام از نقشه و طرح بنای هارونیه و عمارت خورشید ساختمان موزه بزرگ خراسان رضوی را پی‌ریزی نمودند. مکان این موزه در زمینی به وسعت 4900 متر مربع در بوستان کوهسنگی که یکی از بهترین تفریحات مشهد است واقع گردیده و از پروژه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی است. ساختار طرح دارای دو فرم مکعب شکل و استوانه‌ای است که هدف از آن نمود معماری ـ عملکرد و نقش فرهنگی ـ اجتماعی بوده و اصول درون‌گرایی در بنای موزه متجلی می‌شود.

http://mashhadtour.info

گنجینه آب

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مشهد موزه گنجینه آب است .این مکان در سال 1378ش از سوی کارشناسان آب منطقه‌ای خراسان واقع در بلوار سازمان آب افتتاح گردید. هدف از ایجاد چنین مجموعه‌ای آشنایی، بررسی و شناخت سازه‌های آبی قدیمی استان از قبیل شیوه‌های آبیاری سنتی، آداب و رسوم مرتبط با آب در مناطق مختلف، معرفی تکامل و پیشرفت صنعت آب، پل بندها، نحوه عملکرد یخدان‌ها، آب انبار و قنات‌ها وروی هم رفته ارایه اطلاعات و مستندات به علاقه‌مندان می‌باشد. از میان اشیایی که در این گنجینه به نمایش درآمده باید به فنجان اندازه‌گیری آب، تنگ‌های فلزی، خمره‌های سفالی با نقش‌های مهری و قالبزده، آبریز و ادوات آبرسانی اشاره کرد.

http://mashhadtour.info

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*