توجه به آخرین ها
خانه » موزه های مشهد

موزه های مشهد

یکی از پر بازدید ترین مکانهای دیدنی شهر مشهد موزه های مشهدmashhad museum مقدس میباشد در این قسمت از سایت اطلاعات کاملی از موزه های مشهد را میتوانید مشاهده کنید

موزه آیینهای پهلوانی مشهد

موزه آیینهای پهلوانی مشهد موزه آیین های پهلوانی مشهد که در جاده آرامگاه واقع شده است، شامل 3 قسمت با عنوان های زورخانه، عیارخانه و نمایشگاه می باشد. پهلوانان در محل زورخانه اغلب ورزش های باستانی و… مشغول می باشند. عیارخانه در مجاورت زورخانه قرار دارد و محلی مناسب برای استراحت و لمکده پهلوان های نامی است که بعضا مراسم ... بیشتر بخوانید »

موزه مردم شناسی فریمان

موزه مردم شناسی فریمان موزه مردم شناسی که از جذاب ترین موزه های مشهده، 200 مترمربع فضاي موزه‌اي در هشت غرفه داره كه موضوعات بخش‌هاي مختلف اين موزه برگرفته از عناصر، قابليت‌ها و شاخص‌هاي فرهنگي شهرستانه. ساختمانی که امروزه مکان موزه مردم شناسیه، پیش از این ابتدا محل استقرار کارشناسان و مهندسین خارجی و سپس بنای اداری املاک برای رسیدگی ... بیشتر بخوانید »

معروف ترین موزه های مشهد

معروف ترین موزه های مشهد بازدید از این مکان فرهنگی – هنری به همگان توصیه می‌شود. موزه مرکزی آستان قدس رضوی این موزه از دیدنی های مشهد است در حرم رضوی میباشد و داری غرفه اشیای آثار نفیس و گرانبها و میباشد که در طی زمان توسط ارادتمندان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تقدیم حضرت رضا(ع) گردیده است . ... بیشتر بخوانید »

موزه نان مشهد

http://mashhadtour.info/

موزه نان مشهد  نخستین موزه نان جهان در سال ۱۹۵۵ و در آلمان به نام “موزه فرهنگ نان” راه اندازی گردید که هم اکنون مورد توجه گردشگرانی است که از این کشور دیدن می کنند. هم چنین ۱۲ موزه نان دیگر نیز در سایر نقاط دنیا فعال هستند که می توان موزه نان در سنت پترزبورگ و شهر تولای روسیه، ... بیشتر بخوانید »

موزه زعفران مشهد

http://mashhadtour.info/

موزه زعفران مشهد موزه زعفران یکی از موزه های مشهد است که میتوان از آن بعنوان نخستین موزه روستای استان خراسان رضوی و اولین موزه تخصصی زعفران کشور در روستای سنو یاد کرد . در این موزه ابزارآلات قدیمی و چگونگی کشت و برداشت زعفران در دایره دید عموم قرار دارد و بازدید کنندگان می‌توانند از نزدیک شاهد مراحل گوناگون ... بیشتر بخوانید »

موزه نجوم در آستان قدس رضوی

http://mashhadtour.info

موزه نجوم در سال 1378 همزمان با میلاد پیامبر اكرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گنجینه نجوم در محل طبقه دوم ساختمان مركزی موزه آستان قدس رضوی در صحن كوثر با وسعت حدود 450 متر مربع افتتاح گردید . موزه آستان یکی از مهم ترین موزه های مشهد  است و گنجینه نجوم آنرا پربارتر نموده است . این گنجینه ... بیشتر بخوانید »

موزه آثار و اسناد شهيد آيت الله مدرس (ره)

http://mashhadtour.info

موزه آثار و اسناد شهيد آيت الله مدرس (ره) موزه آثار و اسناد شهيد آيت الله مدرس (ره) در سال 1381 با همت امور فرهنگي مجتمع شهيد آيت ا… مدرس (ره) و با مساعدت آستان قدس رضوي با گرد آوري اسناد و تصاوير و بعضي از وسايل شخصي ایشان آماده تجهیز شد  و در تاريخ دهم آذر1383 همزمان باشصت و ... بیشتر بخوانید »

موزه خیام نیشابور

http://mashhadtour.info/

موزه خیام  نیشابور موزه خیام نیشابور که از موزه های اطراف مشهد می باشد که  در 28 ارديبهشت ماه 1379 همزمان با برگزاري كنگره جهاني ‹‹ حكيم عمر خيام›› و با عنايت به شان و مرتبه علمي حكيم عمر خيام و آثار ارزشمند باقي مانده از وي افتتاح شد . موزه تخصصی خیام در نزدیکی آرامگاه عمر خیام در نیشابور ... بیشتر بخوانید »

لیست مهم ترین موزه های مشهد برای سفر نوروزی

http://mashhadtour.info/

مهم ترین موزه های مشهد در اینجا می توانید با موزه های متنوع که از جاهای دیدنی مشهد هستند ،  آشنا شوید . به طور کلی حدود ۱۵ موزه  در مشهد و حوالی آن قرار دارد . مجموعه موزه‌ها یا گنجینه‌های آستان قدس رضوی که در محدوده حرم علی بن موسی‌الرضا قرار دارد و یکی از بزرگترین موزه‌های کشور و ... بیشتر بخوانید »

موزه آب گناباد

موزه آب گناباد

موزه آب گناباد  یکی از دیدنی های مشهد ، موزه آب گناباد است . اگر مایلید تمام جاهای دیدنی مشهد را در تور مشهد ببینید ، بهتر است شهر گناباد را از دست ندهید . موزه آب گناباد در خیابان سعدی و جنب حسینیه شهرستان گناباد قرار دارد موزه آب گناباد در داخل آب‌انبار شریعت که بعدها به آب انبار ... بیشتر بخوانید »