توجه به آخرین ها
خانه » بلاگ » آمادگی مشهد برای میزبانی زائرین در روزهای پایانی ماه صفر

آمادگی مشهد برای میزبانی زائرین در روزهای پایانی ماه صفر

 مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

روزهای آخر صفر که از راه می‌رسد، دلداده‌های زیادی که چندین هفته عزادار شهادت سالار کربلا بودند، با قدم‌های زلالشان پا در شهر بهشت می‌گذارند تا با مهمان‌شدن در خوان حضرت مهربانی‌ها اربعین را در عزای شهادت امام‌حسین(ع) و یارانشان بنشینند و همچنین همزمان با 30 صفر و شهادت امام ‌رضا(ع) در عزایش سوگواری کنند.همزمان با این روزهاست که مشهد یکپارچه سیاه‌پوش می‌شود و پایتخت معنوی ایران آماده پذیرایی از سوگواران و زائران پیاده‌ای می‌گردد که از فرسنگ‌ها دورتر، از نیشابور و قوچان گرفته تا بیرجند و … خود را به این شهر می‌رسانند. در این روزها که بسیاری از مردم و نهادها آماده میزبانی از عزاداران و زائران هستند، شهرداری مشهد نیز با تمام توان خود و با به خدمت گرفتن تعداد زیادی نیرو نه تنها شهر را آماده برگزاری مراسم‌های اربعین، وفات پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن(ع) و شهادت امام‌رضا(ع) می‌کند بلکه با رویی گشاده به استقبال زائران پیاده شهر بهشت می‌رود.
http://mashhadtour.info/

مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

شهرداری مشهد از ارگان‌های فعال در راستای میزبانی از زائران در ایام دهه آخر صفر است امسال هم همچون سال‌های گذشته به طور ویژه وارد گود میزبانی زائران شده و برنامه‌های مختلف را از راه‌اندازی ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده گرفته تا آماده‌سازی تخت‌های ارزان‌قیمت برای اسکان زائران، سیاه‌پوش کردن شهر، افزایش تعداد ناوگان حمل‌‌و‌نقل عمومی و … عملیاتی کرده ‌است. همه این موارد فقط بخش کوچکی از خدمات شهرداری در دهه آخر صفر است و آنطور که برمی‌آید این نهاد اقدامات ویژه‌ای را در قالب طرح‌های مختلف برنامه‌ریزی کرده که در این ایام در مشهد اجرایی می‌شود.

http://mashhadtour.info/

مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

آماده‌سازی 400 تخت ارزان‌قیمت برای زائران
برگ دیگری از خدمات‌ شهرداری مشهد برای پذیرایی از زائران و همچنین میزبانی از سوگواران در دهه آخر صفر در فعالیت‌ پایانه‌های مسافربری خلاصه می‌شود.بر این اساس 400 تخت ارزان‌قیمت جهت اسکان ارزان‌قیمت زائران و مسافران آماده‌سازی شده ‌است.

استقرار 85 نیروی خدماتی در مسیر حرکت زائران پیاده
در این ایام به منظور رفاه زائران پیاده، 85 نیروی خدماتی در مسیر حرکت آنان مستقر خواهد شد که با استقرار این نیروهای خدماتی و بکارگیری 12 دستگاه خودروی مکانیزه رفت و روب و جمع‌آوری زباله، نظافت و پاکسازی مسیر حرکت زائران پیاده به شهر مشهد به صورت 24 ساعته انجام می‌شود.

http://mashhadtour.info/

مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

افزایش ساعت خدمات‌رسانی مترو تا ساعت 24
شهرداری در حوزه قطار شهری نیز تمهیدات ویژه‌ای درنظر گرفته ‌است که افزایش ساعت کاری تا ساعت 24 روزهای شهادت و رحلت پیامبر اکرم(ص) در دهه آخر صفر از جمله آن‌هاست. طبق خبرهای اعلام ‌شده از این سازمان در صورت افزایش تقاضا برای تردد با قطارشهری امکان افزایش ساعت نیز وجود دارد.

http://mashhadtour.info/

مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

آمادگی 670 دستگاه اتوبوس در خطوط ویژه
در حوزه حمل‌ونقل عمومی، سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد نیز تمام ناوگان خود را به صورت آماده‌باش درآورده ‌است که از جمله آن‌ها فعال‌سازی ویژه پنج پایانه برای روز اربعین با تعداد 320 دستگاه اتوبوس در مبادی ورودی و خروجی حرم مطهر رضوی جهت جابه جایی مسافران است.

http://mashhadtour.info/

مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

راه‌اندازی 6 ایستگاه برای استقبال از زائران پیاده
یکی از اقدامات مهم که شهرداری هرساله برای پذیرایی از زائران پیاده دهه آخر صفر انجام می‌دهد، راه‌اندازی و فعال‌سازی ایستگاه‌های استقبال از زائران پیاده ‌است.هرساله همزمان با این ایام حدود 100 هزار زائر به صورت پیاده از مبادی ورودی مشهد وارد این شهر می‌شوند که شهرداری برای استقبال از آن‌ها اقدامات ویژه‌ای انجام می‌دهد.در همین جهت همزمان با فرارسیدن آخرین روزهای ماه صفر، 6 ایستگاه استقبال از زائران پیاده از سوی شهرداری مشهد فعال شده ‌است.

http://mashhadtour.info/

مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

آماده‌سازی سالن‌های ورزشی و کمپ غدیر برای اسکان موقت زائران
یکی از دغدغه‌های اصلی زائران در مساله اسکان خلاصه می‌شود. مهمی که شهرداری امسال هم برای رفع این مهم قدم جلو گذاشته و تعداد زیادی سالن ورزشی را برای اسکان موقت زائران آماده ‌کرده ‌است.همچنین کلبه‌های کمپ غدیر نیز برای اسکان زائران خودرودار آماده ‌شده ‌است.

http://mashhadtour.info/

مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

  برپایی تعدادی ایستگاه‌ صلواتی و پذیرایی از زائران با مشارکت مردم، هماهنگی با پلیس راهور جهت برقراری نظم و کنترل ترافیک، هماهنگی با سازمان تعزیرات حکومتی به منظور استقرار قاضی برای رسیدگی سریع‌تر به تخلفات شرکت‌های مسافربری و غرفه‌های تجاری، پیگیری جهت تامین سوخت اتوبوس‌ها(نفت و گاز) برای فعالیت شبانه‌روزی جایگاه مذکور، هماهنگی با اداره کل حمل‌و‌نقل جهت برنامه‌ریزی سرویس‌دهی به زائران و اعزام کاروان‌های دربستی با روزانه 80 دستگاه، هماهنگی و برنامه‌ریزی در خصوص سرویس‌دهی اتوبوس‌های دربستی درون شهری با سازمان اتوبوسرانی با روزانه 30 دستگاه، برگزاری سخنرانی‌ها و آشنایی با نهضت امام حسین(ع) جهت زائران، مسافران و مجاوران، هماهنگی در خصوص جمع‌آوری متکدیان، افراد معتاد و بی‌هویت و مواد مشابه از دیگر اقدامات شهرداری در راستای خدمات‌دهی در آخر صفر است.
http://mashhadtour.info/

مشهد میزبان زائرین در آخر ماه صفر

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*