توجه به آخرین ها
خانه » مشهد » ماه رمضان در مشهد کجاها برویم؟

ماه رمضان در مشهد کجاها برویم؟

ماه رمضان در مشهد کجاها برویم؟

اگر قسمتتان شده است که ماه رمضان را با تور مشهد سفر کرده و در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) سپري كنيد حتما با حضور پرشور روزه‌داران در حرم مواجه خواهید شد. در این ایام مبارک توصیه می کنیم حتما سري به كوچه و پس كوچه‌هاي اطراف حرم بزنيد و براي يك بار هم كه شده روزه‌تان را در رستوران‌هاي اطراف حرم باز كنيد و طعم آش شله‌قلمكار مشهدي‌ها را بچشيد. در ادامه با ما باشید تا با رستوران های مخصوص افطاری در مشهد آشنا شوید.
ماه رمضان در مشهد کجاها برویم؟

ماه رمضان در مشهد کجاها برویم؟

از آنجایی که حلیم و شله در مشهد جزو پرطرفدارترین و فراگیرترین غذاهاست، مراکز زیادی را برای این غذاها در سطح شهر می‌توانید پیدا کنید. اما قدیمی‌های مشهد و آنهایی که کیفیت شله و حلیم را خوب درک می‌کنند فقط حلیم پزی بهارستان را به شما معرفی می‌کنند. حلیم پزی قدیمی که سالیان سال است هر روز صبح و دم افطار جلوی آن صف می‌بندند.  گوشت گوسفندی تازه به اضافه فراوری مطلوب باعث شده که طعم واقعی شله و حلیم را بتوانید اینجا بچشيد. در عین حال به باور مشهدی‌ها حلیم بهارستان از لحاظ کیفیت از شله آن بهتر است. این رستوران در احمدآباد ابتدای بلوار بعثت واقع است.

http://mashhadtour.info/

رستوران بهارستان مشهد

اگر فرصتي دست داد در يكي از شب‌ها به كوه‌سنگي و طرقبه كه از معروف‌ترين تفريح‌گاه‌هاي مشهد است برويد و كباب چنجه، برگ و ديزي‌هاي مشهد را تجربه كنيد. علاوه بر آش شله‌قلمكار مشهدي كه گوشت فراواني در آن وجود دارد و يك غذاي مقوي و مغذي براي شام روزهاي روزه‌داران محسوب مي‌شود، ديگچه مشهدي هم در شب‌هاي رمضان بسيار پرطرفدار است. اين غذا كه به عنوان نذري هم در شب‌هاي قدر يا محرم و صفرتوسط مردم تهيه مي‌شود چيزي شبيه شيربرنج است كه قوام بسيار بيشتري دارد. مشهدي‌ها اين غذا را از برنج، هل، شكر ، خلال پسته و زعفران فراوان تهيه مي‌كنند و آن را غذايي مفيد و مغذي براي روزه‌داران مي‌دانند.

ماه رمضان در مشهد کجاها برویم؟

ماه رمضان در مشهد کجاها برویم؟

در ماه رمضان در مشهد بعد از افطار تا زمانی که مشتری وجود داشته باشد، آش هم هست. یکی از جاهای خوب برای خوردن آش، آشکده یاران در بلورا معلم نرسیده به میدان دانش است.  این آشکده جزو جدیدترین رستوران‌هایی است که به تازگی در مشهد فراگير شده و هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. اینجا می‌توانید انواع آش‌ رشته محلی و قدیم را سفارش دهید. آش هایی که تا به حال لب به آن نزده‌اید و حتی آش‌هایی که نسل آنها رو به انقراض بوده و در حال احیا شدن هستند.

رستوران آشکده یاران گناباد

رستوران آشکده یاران گناباد

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*