توجه به آخرین ها
خانه » جاذبه های گردشگری مشهد » غار گسلی پادر سبزوار

غار گسلی پادر سبزوار

غار گسلی پادر سبزوار

غار گسلی پادر در رشته کوه کوه میش، در روستای پادر واقع شده است. این روستا 41 کیلومتر با سبزوار فاصله دارد ولی دسترسی به این غار از روستای پادر با ۱/۵ ساعت راه پیمایی و در مسیر سنگلاخی رودخانه به سمت غرب امکان پذیراست. اگر با تور مشهد سفر کردید، از غارهای طبیعی ایران در استان خراسان و جاذبه های گردشگری مشهد دیدن کنید.
غار گسلی پادر سبزوار

غار گسلی پادر سبزوار

پادر، روستایی است از توابع بخش ششتمد و در شهرستان سبزوار استان خراسان رضوی این روستا در دهستان بیهق قرار داشته است. این روستا از مغرب به کوه برزگ کوه میش با ارتفاع تقریبی 2800متر و از شمال به کوه حمزه واز شرق به دشت نسبتا محدود و از جنوب به تپه ماهور های نسبتا بلند منتهی می شود.

مجرای ورودی غار که در در کوه میش است، رو به جنوب شرق بوده و از سطح دریا ۱۷۰۰ متر ارتفاع دارد. غار به صورت یک شکاف گسلی با شیبی ملایم درعمق کوهستان امتداد می یابد. این شکاف گسلی توسط یک راهروی فرعی به سمت شرق کشیده شده است. به دلیل ریزش سنگ از سقف غار مجرای فرعی آن مسدود شده و عمق نامعلومی دارد. ابعاد ورودی غار ۱ در ۱/۲۰ متر می باشد که پس از ورود به داخل غارحفره وسیع تری نمایان می گردد.
درفصل بهار به دلیل ذوب برف ازدامنه فوقانی و جریان یافتن آن از روزنه های موجود در سقف ، ورود به داخل غار مشکل است. در جلو دهلیز انتهایی غار، حفره ای دیده می شود که در فصل بهار پرآب شده و به دلیل پایین بودن دما و تبخیر می تواند مدتها آب را در خود ذخیره کند.

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*