توجه به آخرین ها
خانه » تفریحات مشهد » روستای دهسرخ مشهد

روستای دهسرخ مشهد

روستای دهسرخ مشهد

 

جاذبه های طبیعی در تور مشهد حتما توجه شما را جلب خواهد کرد . طبیعت مشهد هم از دیدنی های مشهد محسوب می شوند و هم از تفریحات مشهد . از مهم ترین جاذبه های گردشگری مشهد ییلاقات این شهر است . این ییلاقات مورد توجه ساکنین و گردشگران مشهد می باشد و با آب و هوای بی نظیر خود در جلب رضایت این افراد بسیار موفق هستند . در سفر مشهد می توانید به بازدید از اماکن بروید و از مناظر زیبایشان لذت ببرید . در زیر یکی از این ییلاقات به نام دهسرخ معرفی شده است .
http://mashhadtour.info/

روستای دهسرخ مشهد

یکی دیگر از ییلاقات مشهد ، روستای دهسرخ است . این روستا در کیلومتر 45 جاده مشهد- نیشابور در 17كیلومتری شهر ملك آباد در مسير عبور امام هشتم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام از نيشابور به سمت توس واقع شده است . روستای دهسرخ مشهد در دهستان سرجام قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۵۷۰ نفر (۱۶۲خانوار) بوده‌است . این روستا بیش از2هزار سال قدمت تاریخی دارد و هم اکنون جمعیتی نزدیک به هزار نفر دارد. این روستا متبرك به قدوم حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام است.ابوالصلت روایت كرده: كه چون امام رضا علیه السلام به دهسرخ رسیدند در زمانی كه به نزد مأمون می رفت گفتند: یابن رسول الله ظهر شده است نماز نمی كنید پس فرو آمد و آب طلبید گفتند آب همراه نداریم پس به دست مبارك خود زمین را كاوید آنقدر آب جوشید كه آنحضرت و هر كه با آن حضرت بود وضو ساختند و اثرش تا امروز باقی است.اکنون مؤمنان و شیفتگان حضرت از این آب به عنوان تبرك و شفا استفاده می كنند و باعث شفای بیماران زیادی شده است.و آن چشمه نام زمزم رضوی را تاج افتخار خود نهاده است .

http://mashhadtour.info/

روستای دهسرخ مشهد

http://mashhadtour.info/

روستای دهسرخ مشهد

http://mashhadtour.info/

روستای دهسرخ مشهد

در نزدیك آن چشمه محلی به نام مصلای امام وجود دارد كه محل نماز گذاردن امام رضا علیه السلام و یارانشان بوده است. (لازم به ذکر است این مصلا نزدیک یک متر بالاتر از سطح زمین واقع شده است که مردم منطقه این پدیده را معجزه ای می دانند که که این محل متمایز از زمینهای اطراف مصلاست) . در فاصله سیصد متری چشمه و مصلای امام رضا علیه السلام مرقد مطهرامامزاده سید عبد العزیز که از نوادگان سید الساجدین امام العارفین حضرت علی ابن حسین علیه السلام است؛ واقع شده است که اخیرا باز سازی شده و زائران زیادی را به خود جذب کرده است. این بقعه مطهر در بلندای روستا واقع شده است که چشم انداز بسیار زیبای به طبیعت دارد .

http://mashhadtour.info/

روستای دهسرخ مشهد

http://mashhadtour.info/

روستای دهسرخ مشهد

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*