توجه به آخرین ها
خانه » جاذبه های گردشگری مشهد » روستای دهبار طرقبه

روستای دهبار طرقبه

روستای دهبار طرقبه

طرقبه یکی از مناطق گردشگری ایران است که با داشتن روستاهای زیبا و طبیعت بکر همواره مورد استقبال طبیعت دوستان و گردشگران تور مشهد بوده است . یکی از روستاهای زیبای طرقبه ، دهبار است که در دامنه رشته کوههای بینالود قرار دارد . این روستا 14 کیلومتر با طرقبه فاصله دارد . آب و هوای پاک ، آب های گوارا ، طبیعت بکر و زیبا و همچنین مردمان مهمان نواز از دلایل محبوبیت این روستاست .
روستای دهبار طرقبه

روستای دهبار طرقبه

در گذشته روستای دهبار با نام بار بوه است . بار یعنی جایی که محصول فراوان دارد . این روستا از روستاهای تاریخی ایران می باشد . مسجد امام علی (ع) دهبار قدمت 400 ساله دارد . همچنین حمام و قبرستان قدیمی در این روستا نشان از تاریخی بودن این روستا دارد . یکی دیگر از دلایل قدمت این روستا سنگ قبر خواجه غیاث الدین علی باری است که متعلق به سال 595 هجری قمری است . خواجه غیاث الدین در سال 856 در روز عاشورا و تاسوعا در مراسم شبیه خوانی سرش از تن جدا شده است . این روستا که از جاذبه های گردشگری مشهد است ، درخت چناری با قدمت 900 سال دارد .

روستای دهبار طرقبه

روستای دهبار طرقبه

چطور به روستای دهبار برویم ؟

اگر قصد دارید از روستای دهبار دیدن کنید ، ابتدا به طرقبه بروید و پس از آن به سمت جاغرق حرکت کنید . اولین سه راهی سمت چپ را بروید تا به روستای طرقدر برسید . پس از گذر از آن و عبور از پروژه بزرگ ارغوان ، به دو راهی دهبار – کلاته آهن خواهید رسید . مسیر سمت راست را بروید تا به روستای زیبای دهبار برسید . مسیر نیز آسفالت می باشد و بسیار زیبا می باشد .

روستای دهبار در طرقبه بهشت کوچکی است که یکی از جاذبه های طبیعی مشهد به شمار می رود و بدون شک مکان مناسبی برای گذراندن اوقاتی خوش در کنار خانواده است .

روستای دهبار طرقبه

روستای دهبار طرقبه

 

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*