توجه به آخرین ها
خانه » تفریحات مشهد » رودخانه دلبر سبزوار

رودخانه دلبر سبزوار

سبزوار یکی از پرجاذبه ترین ، شهرستان های غرب خراسان است. این شهر علاوه بر جاذبه های تاریخی و فرهنگی فراوان، دارای جاذبه های طبیعی زیادی است. یکی ار این جاذبه ها رودخانه دلبر است. این رودخانه یکی از تفرجگاه های خراسان است که در روستایی به همین نام قرار دارد. این مکان فضای سبز و پرطراوتی است که جهت گذراندن یک روز تعطیل مناسب می باشد و به خوبی از علاقه مندان به جاذبه های طبیعی مشهد و خراسان ، دلبری می کند.

رودخانه دلبر سبزوار

رودخانه دلبر سبزوار

روستای دلبر در 27 کیلومتری شمال غربی سبزوار است. اهالی این روستا به دلبری معروف هستند (نام خانوادگی اکثر آنها دلبری می باشد). رود دلبر به طول ۳۵ کیلومتر و شیب متوسط ۲/۳ درصد از دامنه های غربی کوه میمستان و دامنه های شرقی کوه النگ بید سرچشمه می گیرد. سپس در مسیر جنوب غربی جریان یافته و دره زیبا و مشجر دلبر را بوجود می آورد.

بسیاری از ساکنان غرب خراسان رضوی با این منطقه به خوبی آشنا هستند و در فصول گرم سال برای تفریح و لذت بردن از جلوه های طبیعی آفرینش به ییلاقات زیبای دلبر سفر می کنند. برای رفتن به این رودخانه از راه جاده اصلی سبزوار به شاهرود و سبزوار به اسفراین باید بروید.

فضای سبز و ییلاقی در حاشیه دره رودخانه زمینه ساز اجرای طرح گردشگری رودخانه دلبر شده که مورد استقبال گردشگران تور مشهد قرار گرفته است.

رودخانه دلبر سبزوار

رودخانه دلبر سبزوار

 

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*