توجه به آخرین ها
خانه » مشهد » دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

یکی از دعاهای مشهور و پر فیض ، دعای عرفه است . زائران و مجاوران حرم امام رضا (ع) با قرائت اين دعاي سراسر رمز و راز ، از معبود خود می خواهند تا خطاهاي آنان را بخشيده ودلهايشان را از عشق و دلدادگي به دين مبين اسلام، پيامبر عظيم الشان و امامان مظلوم شيعه لبريز نمايد. در اين مراسم كه با مركزيت صحن جامع حرم مطهر برگزار می شود  دهها هزار زائر و مجاور كه از سراسر ايران اسلامي، شهر مقدس مشهد و نقاط مختلف استان خراسان رضوي خود را به اين مكان قدسي می رسانند تا دعاي پر فيض عرفه را به ياد حج ناتمام سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين(ع) در کنار بقعه متبرک امام رضا (ع) قرائت کنند .

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

آئین معنوی دعای عرفه در حرم امام رضا (ع) به همراه پخش صوت سراسری در تمامی صحن‌های اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی است. همزمان با اين برنامه معنوي، آيين ويژه روز عرفه مخصوص زائران اردو و عرب زبان نيز در رواقهاي كوثر، غدير و دارالرحمه حرم مطهر رضوي برگزار می شود . نظير اين مراسم در ۵۹ بقعه متبركه و ۵۰۰ مسجد شهر مقدس مشهد و ديگر نقاط استان خراسان رضوي برگزار و فريادهاي يا حسين(ع) در خطه خورشيد طنين انداز شد.

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

روز و شب عرفه از ايام متبرك است كه در آن خواندن دعاي حضرت امام حسين(ع) و زيارت ايشان بسيار سفارش شده است.عبادت در شب و روز عرفه معادل ۱۷۰ سال عبادت و خواندن زيارت امام سوم شيعيان(ع) و برابر با رفتن هزاران حج واجب، عمره و جهاد در راه خدا است. حضرت امام حسين(ع) در اين روز پس از بجا آوردن مراسم حج، در پايين كوهي به نام جبل الرحمه در صحراي عرفات نشستند و دعايي را قرائت كردند كه به دعاي روز عرفه مشهور شد. همه ائمه اطهار(ع) پس از حضرت امام حسين(ع) در محل عرفات اظهار بندگي نموده و طلب بخشش و مغفرت از خداوند كرده اند كه اينك ما مسلمانان پيرو راهشان هستيم.در اين روز بر هر مسلمانان واجب است كه دل خود را از زنگار هوس و ماديات پاك كنند و از خداوند خويش طلب مغفرت نمايند و از گناهان خويش شرمسار باشند.

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

در این مراسم که با مرکزیت صحن جامع حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود که حجت‌الاسلام سیدحسین مومنی به ایراد سخن می‌پردازند و محمدرضا طاهری از مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) این دعای سراسر پر رمز و راز را قرائت می‌کنند . مراسم قرائت دعای عرفه امام حسین(ع) در 12 مهر ماه امسال از ساعت 13:30 دقیقه تا 17 برگزار می‌شود .

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

دعای عرفه در حرم امام رضا (ع)

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*