توجه به آخرین ها
خانه » مشهد » جنگلهای ارس مشهد با چشم اندازهای زیبا و عکس

جنگلهای ارس مشهد با چشم اندازهای زیبا و عکس

جنگلهای ارس مشهد

یکی از زیباترین مناظر طبیعی مشهد ، منطقه جنگلی ارس است . منطقهٔ اُرس سیستان در شمال غرب مشهد واقع شده‌است. این منطقه در رشته کوه هزار مسجد در راستای رشته‌کوه البرز قرار دارد. وسعت این منطقه ۹۲ هزار هکتار بوده‌است ولی به علت قطع بی رویه از درختان این جنگل اکنون به چهار هزار هکتار رسیده‌است. این منطقه دارای حیات وحش گوناگونی می‌باشد از جمله: پلنگ. گراز. خرس. عقاب. گرگ. خوک. نزدیک‌ترین روستا به این جنگل روستای لایین از توابع شهر کلات می‌باشد . ارتفاع بلندترین کوه این منطقه به نام هزارمسجد ۳۱۰۰ متر می‌باشد.

جنگلهای ارس مشهد

جنگلهای ارس مشهد

منطقه حفاظت شده ارس سیستان پوشیده از درختان جنگلی ارس بوده و چشم اندازهای طبیعی، آبشارهای زیبا و منابع آبی فراوان آن یکی از بی نظیر ترین مناطق است. وسعت آن 112714 هکتار بوده و گونه های شاخص جانوری آن شامل پلنگ هزار مسجد،‌کل و بز وحشی، قوچ و میش اوریال، گراز، خوک، گرگ و پرندگانی چون کبک دری،کبک معمولی، تیهو، انواع سهره و انواع پرندگان شکاری و …. را دارا می باشد. در حال حاضر مدیریت و حفاظت از آن به عهده اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کلات نادری می باشد.

جنگلهای ارس مشهد

جنگلهای ارس مشهد

ارس سیستان از سال 1376 به منطقه شکار ممنوع اعلام گردید و در سال 1378 به منطقه حفاظت شده ارتقاء یافت . در حال حاضر به معرفی تعدادی از پستانداران در تعقیب ، کشتن و خوردن جانوران دیگر تخصص دارند . دندانهای نیش در این پستانداران کاملا رشد کرده و دندانهای آسیا برای دریدن گوشت مناسب است.

جنگلهای ارس مشهد

جنگلهای ارس مشهد

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*