توجه به آخرین ها

تک زو گناباد

تک زو گناباد

در 30 كيلومتري جنوب غرب گناباد، در بخش کاخک، منطقه ای ییلاقی به نام تک زو وجود دارد که در تابستان ها میزبان اهالی خراسان و گردشگران تور مشهد و علاقه مندان به ییلاقات مشهد است. اين منطقه در روستاي تك زو واقع است. وجود 2 ابشار در اين منطقه تفريحي به آن زيبايي مي بخشد.

تک زو گناباد

تک زو گناباد

جغرافياي طبيعي شهر گناباد نشان مي دهد كه اين شهرستان در دوران پيش از اسلام معبر داخلي فلات ايران و قسمتهاي شرقي آن محل برخورد و ميدان جنگ لشكريان ايران و توران بوده است . همچنين مشخص است كه در كنار اين معبر اصلي و جنگي كه به وسيله تنگلهاي كلات و زيبد به دشت پشن و گيسور و بلاخره به قسمتهاي شرق ايران مي پيوسته ، آثار تاريخي از جمله قلعه فرود وجود دارد.

تک زو گناباد

تک زو گناباد

قله اي كه قلعه فرود بر فراز آن قرار دارد رفيع و عظيم به وسيله دو تك (تنگه) از قله هاي اطراف خود جدا شده است يكي از دره ها به “تك زو” كه ابي به همين نام در آن جاري است معروف مي باشد . اين آب آبشارهايي به ارتفاع 3 تا 10 متر تشكيل مي دهد و قريه كوچكي به نام “زو” را مشروب مي كند . ديوارهاي سنگي اطراف آن بسيار مرتفع به نظر مي رسد و در بعضي جاها به صورت ايوان مسقف در آمده است. این مکان از جاذبه های گردشگری مشهد است.

تک زو گناباد

تک زو گناباد

 

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*