توجه به آخرین ها
خانه » جاذبه های گردشگری مشهد » باغ کشمیر تربت جام

باغ کشمیر تربت جام

باغ کشمیر تربت جام

باغ کشمیر یکی از مناطق حفاظت شده در استان خراسان است که در 55 کیلومتری شمال تربت جام قرار دارد. این ناحیه از تپه ماهورهای دیدنی تشکیل شده است و در سال 1357 به مدت پنج سال منطقه شکار ممنوع اعلام شد و سپس در سال 1381 به علت وجود جنگل‌های پسته وحشی تبدیل به منطقه حفاظت شده جنگلی گردید. درختان پراکنده پسته وحشی از جمله شاخصهای منحصربه فرد منطقه بوده که ارزش زیادی به آن می دهد. با تور مشهد سفر کنید و از جاذبه های گردشگری مشهد دیدن کنید.
باغ کشمیر تربت جام

باغ کشمیر تربت جام

وسعت منطقه باغ کشمیر 20299 هکتار و دارای ارتفاع 940 تا 1649 متر می باشد و دارای وضعیت کوهستانی می باشد.  جنگل‌ها و توده‌های درختان پسته وحشی از قدیم‌الایام در منطقه باغ کشمیر به صورت پراکنده وجود داشته و به عنوان یکی از ذخیره‌گاه‌های ژنتیکی برای پسته محسوب می‌شود بنابراین حفاظت از آن و حفظ و تکثیر طبیعی وحوش از جمله اهداف حفاظت از منطقه و جاذبه های طبیعی مشهد می‌باشد. پسته وحشی، بادام، درمنه، آویشن، کاکوتی، زیره وحشی، زالزالک، اسپند و بارهنگ پوشش گیاهی منطقه را تشکیل می دهند.

باغ کشمیر تربت جام

باغ کشمیر تربت جام

حیات وحش یاغ کشمیر در تربت جام قوچ، میش، گراز، گربه وحشی، گرگ، روباه، شغال و پرندگان آن کبک، تیهو، سارگپه، بلدرچین، کلاغ. سبزقبا، شاهین، قمری، سهره، قرقی و عقاب می‌باشد. با توجه به کوهستانی بودن منطقه تعداد 14 چشمه در نقاط مختلف آن شناسایی شده که از جمله آن‌ها چشمه چاه بالا، بیگ مراد، حلقگی، چهارسبز، پلنگی، زیری، شله، گله گاش و چشمه چاه بوناک قابل ذکر می‌باشند.

باغ کشمیر تربت جام

باغ کشمیر تربت جام

 

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*