توجه به آخرین ها
خانه » مراکز خرید مشهد » بازار سرشور مشهد

بازار سرشور مشهد

بازار سرشور مشهد

سالهاست که مشهد بعنوان پایتخت معنوی ایران ، مورد توجه گردشگران قرار گرفته است . همانطور که می دانید یکی از موارد بهبود این صنعت ، ایجاد و فراهم کردن زمینه های مساعد است  . از موارد تاثیر گذار در این زمینه ، مراکز خرید است که در براورده کردن نیاز گردشگران بسیار حائز اهمیت است . مراکز خرید مشهد برای سلایق گوناگون طراحی شده اند و در این شهر بزرگ اجناس متنوع با قیمتهای مناسب تهیه کرد . در مشهد محله های قدیمی هست که سالها بازار مشهد در آن برپا بوده است . یکی از این بازارها ، بازار سرشور مشهد است . در تور مشهد  می توانید از این محله قدیمی و بازارش دیدن کنید .  
http://mashhadtour.info/

بازار سرشور مشهد

imp2  تاریخچه بازار سرشور مشهد برای افراد زیادی مورد توجه است . نزدیک به یک قرن پیش و در عصر قاجار، می‌توانستیم مشهد را از پایین‌خیابان (حرم مطهر تا پنجراه)  تا بالاخیابان (حرم مطهر تا میدان شهدا) و از نوغان (حرم مطهر تا طبرسی) تا عیدگاه (حرم مطهر تا فلکه آب) بیابیم . بازار قدیم مشهد، دور حرم مطهر قرار داشت و از چند مسیر تا محلات اطراف حرم ادامه پیدا می‌کرد. ولیان، استاندار وقت خراسان و بنا به قوانین دوره پهلوی، نایب التولیه آستان قدس، پس از تصویب ساخت بازار رضا در مجلس وقت ایران و در خیابان شیخ طوسی سابق، اقدام به تخریب بناهای قدیمی کرد. به همین دلیل او باید بازاریانی که مغازه‌هایشان تخریب می‌شده و صاحبان منازلی که مجبور به عقب نشینی بودند را با واگذاری واحدی در بازاررضا راضی می‌کرد. البته افرادی نیز از بازاررضا راضی نبودند و مغازه خود را رها کردند و به مشاغل دیگری روی آوردند. از دیگر قوانین این برهه زمانی می‌توان به عدم ارائه مجوز برای احداث ساختمان‌هایی بلندتر از بازاررضا در مشهد اشاره کرد. اما همچنان می‌توان قسمت‌هایی از بازار قدیم مشهد و بافت قدیمی آن را در خیابان خسروی‌نو، بازارفرش مشهد و در سوی دیگر خیابان، بازار سرشور یافت. پس از تخریب بازار قدیم، ساخت بازار رضا در سال 54 آغاز و در سال 55 به اتمام و افتتاح رسید. گرچه امروزه این بازار از بازارهای به نام مشهد شناخته می‌شود، اما به گفته برخی از بازاریان قدیمی مشهد چندین بار صحبت از تخریب بازار فرش، بازار سرشور و حتی بازار رضا به میان آمده که سازمان میراث فرهنگی مانع آن شده است.

http://mashhadtour.info/

بازار سرشور مشهد

http://mashhadtour.info/

بازار سرشور مشهد

shopping_center_clipart1  بازار سرشور مشهد که در خیابان خسروی نو قرار دارد ، یکی از قدیمی ترین بازارهای مشهد به شمار می رود . این بازار سنتی در گذشته کاروان سرا و حمام بوده و محل استقرار زوار امام رضا علیه اسلام بوده است . گفته می شود ، هیئت های مذهبی که به منظور عزاداری به مشهد می آمده و قمه می زدند ، قبل از زیارت خود را در این حمام شسته و سپس به پابوس امام مشرف می شدند . بازار سرشور که قدمت تاریخی دارد ، بازاری سرباز بوده که علاوه بر جنبه توریستی ، انواع سوغات مشهد ، پارچه ، پوشاک ، کیف و کفش ، موادغذایی و . . . را به زوار امام رضا ارائه می کند .

http://mashhadtour.info/

بازار سرشور مشهد

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*