توجه به آخرین ها
خانه » تفریحات مشهد » آبشار کاخک گناباد

آبشار کاخک گناباد

آبشار کاخک گناباد

کاخک محلي زيبا و داراي سابقه تاريخي است و يکي از ييلاقات مهم اهالي منطقه براي درامان ماندن از گرماي شديد کوير به حساب مي آيد. آبشار کاخک در 25 کيلومتري جنوب گناباد و در نزديکي شهر کاخک واقع است و در سال هاي اخير به شکل نيمه مصنوعي در آمده است. شهر کاخک با داشتن نقاط ییلاقی و خوش آب و هوا و مناظر زیبایی از جمله پارک و آبشار زائران و مسافران تور مشهد را به طرف خود می کشد.
آبشار کاخک گناباد

آبشار کاخک گناباد

indexخیلی از گردشگران علاوه بر سفر زیارتی، می خواهند از تفریحات مشهد و جاذبه های گردشگری مشهد لذت ببرند. این آبشار از مراکز تفریحی خراسان به شمار می رود. در کنار آبشار کاخک بقاياي معماري آسياب هايي قديمي به چشم مي آيد که جهت تهيه آرد مورد استفاده مي شده است. آبشار کاخک در کنار بقایای آسیاب ها تنها منبع اصلی انرژی چرخش پره کنار مخزن استوانه ای شکل سنگی به نام «تنوره»است. آب پس ازریزش از بالای «تنوره»به شدت از محفظه ای باریک خارج شده و به بیرون فوران می کند که در نتیجه «چرخ پره»را به گردش در آورده و از این چرخ از طریق محوری عمودی به سنگ زیرین آسیاب منتقل می شود. آب خنک آبشار کاخک پس از گذشتن از درون يک پارک تفريحي در ميان بلوار اصلي شهر کاخک جريان مي يابد.

آبشار کاخک گناباد

آبشار کاخک گناباد

index شهرستان گناباد به واسطه داشتن قناتي بسيار طويل و پرآب نيز معروف است. اين قنات از اراضي کوي شرقي گناباد از محلي معروف به برج علي ضامن آغاز شده و از هفت کانال متصل به هم شکل گرفته است. قنات گناباد به عنوان يکي از پديده هاي شگفت انگيز ساخت بشر در اين منطقه کويري به حساب مي آيد. این شهر در دامنه رشته کوه براکوه قرار داشته و زیارتگاه برادر علی بن موسی الرضا امامزاده سلطان محمد عابد در دامنه تپه مشرف به این شهر همچنین مزار علمدار در پانصد متری امامزاده قرار دارد.

آبشار کاخک گناباد

آبشار کاخک گناباد

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*