توجه به آخرین ها
خانه » تفریحات مشهد » آبشار تماشایی قره سو در مشهد و عکس

آبشار تماشایی قره سو در مشهد و عکس

آبشار قره سو مشهد

Qare sou waterfall in Mashhad

آبشار قره‌سو در جنوب غربی شهرستان کلات نادری و در فاصله ده کیلومتری آن و در یک کیلومتری جاده لاین از سمت کلات واقع شده‌است.طبیعت زیبا وآب و هوای ییلاقی، وجود آبشارهای بلند با دره‌های تنگ، موقعیت قره سو را ممتاز می‌کند. اغلب کسانی که تور مشهد را برای سفر انتخاب می کنند ، مایلند از طبیعت زیبای مشهد نیز دیدن کنند . پیشنهاد ما به شما این آبشار زیباست که بی شک از بهترین تفریحات مشهد محسوب می شود .
آبشار قره سو مشهد

آبشار قره سو مشهد

1_waterfall-128

 

ارتفاع متوسط این منطقه از سطح دریا حدود ۱۱۹۰ متر می‌باشد. آبشارهای مذکور پس از نمایش رقص زیبایی خود در آبشارهای هشتگانه، به مصرف باغات و آب شرب اهالی در پایین دست می‌رسد.این منطقه کوهستانی پرآب و مصفا مکانی جذاب برای گردشگران بوجود آورده و آبشار دیدنی و زیبایی را در دل خویش جای داده‌است. در راه کوهستانی دره قره‌سو و بر دیوارهای سنگی آن نردبانهای فلزی نصب شده تا مسیر رفت‌وآمد به آبشار را برای گردشگران آسانتر نماید.

آبشار قره سو مشهد

آبشار قره سو مشهد

آبشار قره سو مشهد

آبشار قره سو مشهد

 

 

1_waterfall-128  نامطلوب بودن آب کلات نادری مشهد و وجود املاح بسیار بالا و گچ زیاد آب، نادر شاه افشار را بر آن داشت تا با استفاده از توان مهندسان خود، آب شیرین آبشار قره سو را که حدود ۶ کیلومتر با کلات فاصله داشت را به مسجد کبود گنبد و عمارت خورشید انتقال دهد.
در این شبکه آبرسانی با توجه به رعایت اصول مهندسی و در نظر داشتن شیب و فشار آب، کانالی در مسیر آب حفر و از تنپوشه های«لوله و اتصالات» سفالی که قطر آن‌ها در حدود ۴۰ الی ۵۰ سانتیمتر است استفاده شده و با خاک نرم پوشانده شده و در محل‌های که احتمال آسیب رسیدن به تنپوشه‌های سفالی توسط سیلاب بود با سنگ و ساروج مهار گردیده‌است. بدین ترتیب آب به داخل دژ کلات هدایت می‌شده‌است

 

آبشار قره سو مشهد

آبشار قره سو مشهد

 

1_waterfall-128  آبشار قره‌ سو مشهد آبشاری زیبا می باشد که در جنوب غربی شهرستان کلات نادری و در فاصله ۱۰ کیلومتریاین روستا قرار گرفته است و در یک کیلومتری جاده لاین از قسمت کلات قرار گرفته است. این آبشار طبیعت زیبا وآب و هوای ییلاقی دارد  وجود آبشارهای بلند با دره‌های تنگ، آبشار قره سو را متمایز کزده است . وجود داشتن ۸ آبشار و چشمه‌های سرد  و نردبان‌های فلزی قرار گرفته  شده برای رفتن به قسمت بالای آبشارقره‌ سو مشهد، از دلایلی ست که مهمان های خارج از استان را به طرف خود جذب می‌کند و از جاهای دیدنی مشهد میتوان این منطقه رو نام برد.

آبشار قره سو مشهد

آبشار قره سو مشهد

 

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*