توجه به آخرین ها
خانه » جاذبه های گردشگری مشهد » آبشار رودمعجن تربت حیدریه

آبشار رودمعجن تربت حیدریه

آبشار رودمعجن تربت حیدریه

آبشار رودمعجن یکی از چشم انداز های زیبای تربت حیدریه است که همه ساله خصوصا درفصول بهار و تابستان گردشگران تور مشهد و علاقه مندان به جاذبه های طبیعی مشهد و خراسان را به خود جذب می نماید. این آبشار در چهار کیلومتری روستای رودمعجن قرار دارد. روستای رودمعجن واقع در 48 کیلومتری غرب تربت حیدریه دربخش بایگ واقع است که از سلسله جبال چهل تن در 54 کیلومتری غرب شهرستان سرچشمه گرفته و پس از ایجاد آبشار مشروب کردن آبادی مسیر خود در نزدیکی روستای رودمعجن وارد رودخانه حصار میشود.
آبشار رودمعجن تربت حیدریه

آبشار رودمعجن تربت حیدریه

 waterfall-clipart5-turkeythmbآبشار رودمعجن تربت حیدریه در شش ماهه اول سال و بخصوص اواخر هفته بعنوان منطقه ییلاقی، مردم  از آن بهره مند هستند. راه رسیدن به آبشار در واقع همان مسیر رودخانه‌است که از وسط باغهای روستا می‌گذرد. با سرعت معمولی پیاده‌روی، حدود ۴۵ دقیقه راه است تا آبشار. آبشار به طرز اعجاب انگیزی، پای دیواره‌بلندی واقع است. انگار مثلاً وسط دو کوه بزرگ را تراشیده‌اند و دالان بزرگی ساخته‌اند آبشار در انتهای این تنگهٔ بلند و عظیم است. آب از ارتفاع سی متری فرو می‌ریزد و با چنان شدتی خود را بر زمین می‌کوبد که ذراتش مثل بخار از به هوا بر می‌خیزد.

آبشار رودمعجن تربت حیدریه

آبشار رودمعجن تربت حیدریه

waterfall-clipart1-turkeythmbصدای مهیب آبشار در تنگه می‌پیچد و صدا به صدا نمی‌رسد. این بخش زیاد آفتاب نمی‌بیند از بسیاری بلندی کوههای اطراف انگار در ته زمین ایستاده‌ای. در محل فرود آب، می‌توان به پشت آبشار رفت و آنجا ایستاد. چون آبشار یکی دو متر از دیواره جلوتر است. عبور از زیر ضربات سنگین آب وسوسه انگیز است. مردمی که علاقه مند به جاذبه های گردشگری مشهد و شهرهای طراف هستند و برای تماشای آبشار آمده‌اند، انگار بی گذار از زیر آبشار سفرشان به نهایت نمی‌رسد.

آبشار رودمعجن تربت حیدریه

آبشار رودمعجن تربت حیدریه

 

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*