توجه به آخرین ها
خانه » جاذبه های گردشگری مشهد » آبشار دافی تربت حیدریه

آبشار دافی تربت حیدریه

آبشار دافی تربت حیدریه

آبشار دافی، که به قولی زیباترین آبشار استان خراسان رضوی محسوب می شود؛ آبشاری زیبا و دلنشین است که از کوه های سر شش آب بیرون می آید و از گردنه ای بلند به پایین سرازیر می شود. آب و هوای مناسب و سرسبزی اطراف آبشار و چشم انداز کوه های اطراف سالیانه پذیرای مهمانان و گردشگران تور مشهد شده و این منطقه دیدنی را به عنوان یکی از مناطق توریستی و گردشگری استان تبدیل کرده است.
آبشار دافی تربت حیدریه

آبشار دافی تربت حیدریه

آبشارهای ششگانه کدکن تربت حیدریه که از جاذبه های گردشگری مشهد به شمار می آیند، هر کدام در نوع خود آبشارهای منحصر به فردی هستند که شاید نتوان مانند آنها را در دیگر نقاط استان مشاهده کرد. آبشار سپیدر، آبشار حاجی بیگی، آبشار ملکوه، آبشار سه گانه دافی، از جمله آبشارهای کدکن تربت حیدریه هستند که هر کدام زیباییهای منحصر به فرد خود را دارند. آبشار دافی در 70 کیلومتری شمال غرب تربت حیدریه و در بین کوه های سه پایه در جنوب روستای دافی و در 15 کیلومتری شهر کدکن واقع شده است.

آبشار دافی تربت حیدریه

آبشار دافی تربت حیدریه

ارتفاع آبشار 80  متر و عرض آن 2  متر است که زیبایی وچشم اندازی کم نظیر را به طبیعت اطراف خود بخشیده است؛ در کنار این آبشار دل انگیز پوشش گیاهی و درختانی همانند بادام ، زالزالک، آلوچه ، آلو و درختان وحشی… وجود دارد. این آبشار در گویش محلی به “شاران” معروف است.

کال دافي رودخانه اي فصلي و از جاذبه های طبیعی مشهد است که از دامنه جنوبي کوه گچي در 65 کيلومتري شمال غرب تربت حيدريه شروع و پس از دور زدن کوه هاي گچي و سه پايه از غرب روستاي دافي و از کنار آبشار کوچک آن گذشته پس از سيراب کردن روستاهاي تشنه منطقه به کال شور سبزوار مي پيوندد. فاصله این آبشار دیدنی تا مشهد از طریق جاده 135 کیلومتر می باشد.  تنها به یک طریق می توان به دیدن این آبشار زیبا رفت که آن هم جاده آسفالته کدکن به روستای دافی است.

آبشار دافی تربت حیدریه

آبشار دافی تربت حیدریه

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*