توجه به آخرین ها
خانه » تفریحات مشهد » آبشار بوژان از تفریحات اطراف مشهد

آبشار بوژان از تفریحات اطراف مشهد

آبشار بوژان

یکی از تفریحات مشهد ، طبیعت زیبای اطراف این شهر است . اگر تور مشهد را انتخاب کرده اید حتما خواهید دید که در استان خراسان ، بعد از مرقد مطهر امام رضا (ع) ، طبیعت مشهد بیش از سایر جاذبه های آن در جذب گردشگر موفق بوده است . یکی از این جاذبه های طبیعی ، بوژان نیشابور است . روستای بوژان از توابع بخش مرکزی شهرستان نیشابور در استان خراسان رضوی و در 120 کیلومتری شهر مشهد و 13 کیلومتری شمال شرقی نیشابور قرار گرفته است که از شهر نیشابور جاده ای آسفالته جهت ورود به این روستا وجود دارد.
http://mashhadtour.info/

روستای بوژان

http://mashhadtour.info/ در هنگام ورودتان به نیشابور می‌توانید از جاده آسفالتی که به این شهر ختم می‌شود، وارد روستایی زیبا با آب و هوایی خاص و طبیعتی منحصر به فرد شوید. در اینجا آبشاری زیبا و رودخانه ای که اطرافت آن را باغ‌های میوه پوشانده، چشم اندازی رویایی را برای گردشگران رقم زده است. روستای پلکانی نیشابور، با آب و هوایی خاص و زیبایی‌هایی منحصر به فرد، یکی از زیباهایی و مکان‌های گردشگری نیشابور محسوب می‌شود که در ارتفاعات جنوبی رشته کوه بینالود استقرار یافته است و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی با زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدل است.

http://mashhadtour.info/

روستای بوژان

http://mashhadtour.info/

رودخانه بوژان

http://mashhadtour.info/اما بوژان به چه معناست ؟  اول اینکه بوژان به معنای رشد کرده است، دوم اینکه نام گیاهی است که برگ‌های ریز و ساقه‌های دراز دارد و در این روستا به وفور یافت می‌شود و سوم اینکه کلمه بوژان گرفته شده از پسوند مناطقی به نام چشمه ساران یا مرغزاران است. روستای بوژان با بافت مسکونی متمرکز در شیب ملایم استقرار و کوچه‌های پیچ در پیچ و نامنظم دارد و معماری سنتی روستا، بسیار زیبا و شبیه روستاهای پله‌ای است که دیدنش خالی از لطف نیست. ارتفاعات بلند‌، باغ‌های سرسبز، آبشار، حواشی رودخانه و بافت مسکونی پلکانی روستا گسترده شده و در فصول مختلف سال، چشم اندازهای رویایی و رنگارنگی پدید می‌آورد و دوستداران طبیعت را شگفت زده می‌کند . دامنه ارتفاعات سرسبز و مرتفعی از انواع گلها و گیاهان دارویی و صنعتی پوشیده شده و چشم انداز دره سرسبز روستا و رودخانه جاری آن همراه با منظره کشتزار و باغ‌های گسترده ، جلوه بسیار زیبا و تماشایی دارند که طبیعت گردان و گردشگران را به سوی خود جلب می‌کند .

http://mashhadtour.info/

روستای بوژان

fall_waterfall_clipart1از مهم ترین جاذبه های این روستا ، آبشار بوژان است . این آبشار زیبا از ارتفاعات پیرامون روستا سرازیر می‌شود و طبیعت سرسبز اطراف آبشار با گل و درختچه‌های فراوان و زیبایی خاصی یافته است و در مسیر رودخانه بوژان آبشارهای کوچک و بزرگ دیگری نیز وجود دارند که برزیبایی آن می‌افزاید . آبشار بسیار زیبا و رودخانه‌ای که حواشی آن را باغ‌های میوه پوشانده و چشم‌اندازی رویایی را برای گردشگران رقم زده است. همچنین رشته کوه‌های بینالود با انواع گل‌های دارویی و صنعتی توانسته رونق خوبی برای گردشگری نیشابور باشد.

http://mashhadtour.info/

آبشار بوژان

http://mashhadtour.info/

آبشار بوژان

fall_waterfall_clipart2 آبشار بوژان یکی از معروف ترین جاهای تفریحی مشهد می باشد . برای رسیدن به آبشار بوژان حدود دو ساعت پیاده روی از محل روستا لازم است . راه صعود به آبشار از داخل روستا شروع میشود ، با پای پیاده از کنار مسجد روستا میگذرید و ابتدای راه مسیرها جنگلی و سرسبز است و رودخانه ای که از کنار مسیر عبور مینماید و پر از باغ‌های میوه و درختان گردو که سراسر راه را پوشانده اند. گاهی مسیر سربالایی است و شیبدار و فقط امکان حرکت یک نفر به صورت همزمان وجود دارد .  رودخانه بوژان به طول تقریبی 10 کیلومتر از کوه‌های گودزرد، بوژان و سیاه خانی سرچشمه می‌گیرد. اگر از روستا در مسیر رودخانه حرکت نمایید، پس از حدود 2 ساعت پیاده روی، به آبشار معروف بوژان خواهید رسید. البته آمادگی نسبی بدنی و کفش ورزشی ضروری است .

http://mashhadtour.info/

آبشار بوژان

http://mashhadtour.info/

آبشار بوژان

آبشار بوژان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری مشهد است . بهار و تابستان حواشی رودخانه پرآب و دائمی بوژان مکان مناسبی برای گذران اوقات فراغت گردشگران است. آبشار بسیار زیبایی از ارتفاعات پیرامون روستا سرازیر می‌شود. در انتهای این روستا دره ای بزرگ لابلای صخره‌های بلند نفوذ نموده است که در امتداد این دره، رودخانه بوژان و آبشار زیبا و سفیدرنگ آن نمایان می‌شود.
http://mashhadtour.info/

آبشار بوژان

آدرس آبشار بوژان : 13 کیلومتری شمال شرقی نیشابور ، 120 کیلومتری شهر مشهد

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*