توجه به آخرین ها
خانه » جاذبه های گردشگری مشهد » آبشار برغمد سبزوار

آبشار برغمد سبزوار

آبشار برغمد سبزوار

روستای برغمد دارای چشمه ها و چاه های عمیق زیادی است که این امر موجب سر سبزی این منطقه شده است. یکی از جابه های طبیعی این روستا، آبشار برغمد است که در 30 کیلومتری سبزوار در جاده اسفراین واقع است. با توجه به طبیعت خشک منطقه، این آبشار در بین اهالی معروف بوده و محل مناسبی برای استراحت و فرار از گرمای شدید است. این آبشار در فصل تابستان مورد توجه مردم خراسان و گردشگران تور مشهد است.
آبشار برغمد سبزوار

آبشار برغمد سبزوار

fall_waterfall_clipart1براي رفتن به آبشار که از جاذبه های طبیعی مشهد است، مي بايست با اتومبيل از کنار رودخانه کم آبي گذشت و نيم ساعتي هم کوهپيمايي داشت. قبل از روستاي بيد، يک دوراهي است که به سمت آبشار برغمد مي رود. تنوع گیاهی و جانوری در این دره جالب توجه است. دره منتهی به آبشار برغمد با درختان زیبای گردو تزئین شده است.

در شهرستان سبزوار رودخانه اي دايمي وجود ندارد و دو رشته رودخانه فصلي که به کال شور شهرت دارند سيلاب هاي دشت جوين و دشت سبزوار را از طريق ابريشم رود به ريگزارها نمک زارهاي دشت کوير هدايت مي کنند ولي با اين حال دشت هاي سبزوار و جوين بسيار حاصلخيز بوده و محصول عمده آنها گندم است. این منطقه مورد علاقه کسانی است که به جاذبه های گردشگری مشهد علاقه مندند.

آبشار برغمد سبزوار

آبشار برغمد سبزوار

 

با ما تماس بگيريد

سفر به مشهد مقدس را با ما تجربه کنيد . آرامش يک سفر معنوي هميشه در ذهنتان خواهند ماند .
  • هتل هاي نزديک به حرم  با بهترين افرها و پيشنهادات
  • بليط هواپيما مشهد
  • بليط قطار مشهد
  • قيمت هاي باور نکردني
تماس با ما : 80 10 85 88
سفری دیگر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*